Левски падна на баскетбол, победи за Лукойл и Черно море

Вижте какво се случи в срещите от кръга в НБЛ

btvnovinite.bg

Публикувано в  20:03 ч. 15.03.2014 г.

Балкан (Ботевград) победи Левски с 92:72 (25:25, 18:20, 18:10, 31:17) точки в дербито от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така Балкан се изкачи на трето място в класирането, на точка от втория Черно море Порт Варна и с равен брой точки с четвъртия Левски.

След равностойно първо полувреме домакините изиграха силно второ, което спечелиха с 49:27 точки. Тимът на Балкан започна отлично последната част и след серия от 20:8 поведе с 81:63. Най-голямата преднина за домакините беше 23 точки при 90:67 56 секунди преди сирената след тройка на Станислав Маринов.

За победителите 20 точки отбеляза Иван Лилов, 18 точки добави Станимир Маринов, а 14 точки и 13 борби записа Ноа Далман. За Левски по 16 точки вкараха Джумейн Джоунс и Лайънъл Чалмърс. Джоунс спечели и 11 борби.

За тима не игра Николай Върбанов, а "сините" бяха водени от помощник-треньора Тони Дечев заради наказанието от четири мача на Константин Папазов.

Шампионът Лукойл Академик (София) спечели без проблеми като домакин на Ямбол със 107:75 (26:20, 28:18, 33:29, 20:8) точки.

На почивката "студентите" имаха аванс от 54:38 точки. Силен мач при дебюта си изигра Марко Килингсуърт, който записа 16 точки, 8 борби и 5 асистенции. За тима дебютира и Антъни Уийдън, който завърши с 12 точки. Аландо Тъкър вкара 16 точки и спечели 11 борби.

За гостите капитанът Станислав Говедаров реализира 17 точки, а 12 точки вкара Станислав Славейков.

Срещи от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черноморец - Черно море Порт Варна - 78:117 (16:30, 29:36, 15:28, 18:23)

Лукойл Академик (София) - Ямбол - 107:75 (26:20, 28:18, 33:29, 20:8)

Рилски спортист (Самоков) - Берое (Стара Загора) - 78:88 (28:25, 15:18, 12:23, 23:22)

Балкан (Ботевград) - Левски - 92:72 (25:25, 18:20, 18:10, 31:17)