Миньор не успя да зарадва публиката с победа за последно в „А” група, падна от Черно море

Това бе последният домакински мач на перничани в „А” група, защото от догодина са във втория ешалон

btvnovinite.bg

Публикувано в  20:11 ч. 22.05.2013 г.

Черно море победи с 2:0 Миньор (Перник) в последния мач на "чуковете" пред собствена публика в "А" група – от догодина перничани ще играят във втора дивизия.

Черно море беше по-добрият отбор на стадиона в Перник, но пропуск на Георги Божилов и три на Цветан Райков не позволиха на варненците да поведат още през първото полувреме на мача.

Гостите успяха да вкарат единствения гол в срещата в 55-ата минута, когато Еденилсон Бергонси стреля силно извън наказателното поле и остави безпомощен Боян Пейков за 1:0. Черно море оформи крайното 2:0 само две минути преди края на редовното време, след като резервата Илиян Капитанов центрира към Брус Инканго и той вкара с глава.

Мирослав Манолов също имаше отличен шанс да се разпише, но пропусна. И така обаче Черно море спечели мача и остана на десето място в класирането. Миньор пък е 14-и и е сигурен изпадащ.