Ботев (Пд) стигна до равенство с чешкия Теплице

Ботев стигна до 2:2 в контролата.

btvnovinite.bg

Публикувано в  16:53 ч. 09.02.2013 г.

Ботев (Пловдив) завърши 2:2 с чешкия Теплице контролна среща, играна в Ларнака.

В 14-ата минута националът Веселин Минев подаде към Станислав Костов, който преодоля Славик и на празна врата откри резултата - 1:0 за Ботев. В 34-ата минута Станислав Костов бе близко до втория си гол, след като Луис Педро го изведе на добра позиция в наказателното поле. Костов отново, както и при първия гол, елиминира вратаря Славик, но от малък ъгъл не успя да изпрати топката в мрежата.

В 50-ата минута Теплице изравни: Егон Вюч засече ниско центриране в наказателното поле на Ботев и с плътен удар в долния ляв удар не остави шанс на полския вратар на пловдивчани Адам Стаховяк.

В 73-ата минута за Ботев бе отсъдена дузпа, но Иван Цветковф пропусна от бялата точка. А в 78-ата минута Егон Вюч вкара втория си гол в мача, прехвърляйки излезлия неразчетено напред резервен вратар на пловдивчани Росен Андонов.

В 84-ата минута след центриране от свободен удар топката стигна до Вандер Виейра, който от близо я прати във вратата - 2:2, при който резултат завърши приятелският мач.