Треньорът на Славия Велислав Вуцов пое вината за загубената среща от Левски с 1:3.

"Жалкото е, че сами се бихме. Истината е, че направихме страхотни грешки. Каквото и да кажа, може да се интерпретира по грешен начин. Поемам вината изцяло върху себе си. Голямата еуфория от предния мач и голямата победа ни превъзбудиха. Мачът беше с две лица. По време на моята треньорска кариера такъв гол не са получавали моите отбори. Бяхме наказани още в първата минута на второто полувреме при наш център.

Левски водеше с 3:1 без да има чисто голово положение. Животът продължава. По най-бързия начин трябва да забравим това нещо и да си направим изводите. Хубавото е, че сезонът завършва и ще може да направим добра
подготовка. Искаме през пролетта да изглеждаме по-различен отбор. След грешките за втория и третия гол не мога да обвинявам съдията. Мачът приключи при третия гол за Левски, не при червения картон за нас.

При втория гол направихме детинска грешка. Не обвинявам играчите, че не са искали. Видях, че се стараха, но допуснаха елементарни грешки. Освен това изпуснахме много чисти положения пред вратата на съперника. Болно ми е, че не проработи стратегията за двубоя. Никога не съм бил песимист за бъдещето на Славия.

Даже съм голям оптимист. Казах го при идването ми тук. Не трябва да правим такива грешки в бъдеще, ако искаме да продължим напред за купата на България. Предстои ни много тежък мач в Пловдив на добър терен".