ЦСКА победи Академик (Свищов) с 3:0 контролна среща, играна на едно от игрищата на НСА в София.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов заложи предимно на юноши и резерви в титулярния състав. Повторен дебют за ЦСКА направи нападателят Иван Стоянов, който се завърна в отбора, след като разтрогна договора си с шампиона Лудогорец.

Като титуляр за ЦСКА започна сръбският халф Иван Маркович, който е на проби в отбора и игра пълни 90 минути в мача. Първото полувреме не предложи почти нищо интересно за зрителите. Антон Карачанаков бе най-близо до гола до почивката, но стреля право във вратаря от удобна ситуация след пас на Тони Силва.

Карачанаков се реваншира за пропуска в 63-ата минута, когато изпълни точно отсъдена дузпа и откри резултата в полза на ЦСКА.

До края "червените" не срещнаха съпротива и с лекота стигнаха до класическата победа. Тони Силва покачи на 2:0 с фалцов удар от ъгъла на наказателното поле.

Третото попадение реализира юношата Михаил Шилдаров минута преди края с глава.