ЦСКА започна с победа в контролите през новата година, след като се наложи с 2:1 над Локомотив (София) в мач, игран на Градския стадион в Сандански.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов започна с експериментален състав, като пусна като титуляри новите попълнения Здравко Илиев, Стивън Сънди и Тони Силва, както и юношите Петър Витанов, Пол Александров и Григор Долапчиев.

Ивайло Чочев откри резултата в полза на "червените" в 20-ата минута с глава след центриране от корнер на Антон Карачанаков. В 38-а минута Григор Долапчиев пропусна отлична възможност за ЦСКА, след като бе изведен сам срещу Галев, но стреля в тялото на вратаря.

Веднага след подновяването на играта влезлият на почивката Мартин Петров удвои резултата на празна врата след пробив на Марсиньо по десния фланг.

Минута по-късно Милан Йованович върна един гол за Локомотив София, след като се възползва от грешка на вратаря на ЦСКА Томаш Черни.

В 84-а минута Искрен Писаров можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на ЦСКА Стоян Колев.