ЦСКА спечели международния тристранен турнир в Бенгази "Мъчениците на 17 февруари". Във втория ден от надпреварата излезе победител срещу с Ал Ахли и загуби след дузпи от Ал Насър в минимачовето от по 45 минути.

В първата среща за деня Ал Насър победи Ал Ахли с 1:0.

След това ЦСКА се наложи с 2:0 над Ал Ахли. Така българите взеха реванш за загубата с 0:1 от същия съперник в първия ден на турнира в понеделник.

Борис Галчев откри резултата в 18-ата минута с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Тимът на Ал Ахли имаше възможност да изравни минута по-късно след грешка в защитата на ЦСКА, но Райс Мболи спаси сигурен гол. Пропуск за ЦСКА пък направи румънецът Григориан Паун, който е на проби в тима. В самия край на 45-минутния мач Станислав Костов покачи на 2:0 и донесе победата на ЦСКА.

В следващата среща "червените" направиха 0:0 срещу Ал Насър. В първата среща преди два дни, бяха победили с 1:0. Равенството доведе до изпълнение на дузпи, при които либийците бяха далеч по-точни и концентрирани и спечелиха с 4:1.

Станко Йовчев единствен се разписа за българския тим, а Борис Галчев и Нжонго Присо направиха пропуски.

ЦСКА и Ал Насър завършиха с равен брой точки, но според регламента надпреварата, заради предимството си в директния двубой "армейците" завършиха на първо място и грабнаха трофея.