ЦСКА победи Литекс с 1:0 в последен мач от 9-ия кръг на "А" група. "Червените" спечелиха ценни три точки и се
изкачиха на петото място, което делят с Черно море.

Бурно подкрепяни от около 6 хиляди привърженици, "червените" започнаха настървено и поведоха още в 11-а минута с гол на Ивайло Чочев, който се оказа и единствен в мача. Марсиньо центрира от корнер, Апостол Попов продължи топката с глава, защитата на Литекс не се ориентира добре и Чочев от малък ъгъл засече топката в мрежата.

Попадението притъпи остротата в играта на ЦСКА и гостите от Литекс взеха инициативата.

В 28-а минута Джордан направи фрапантен пропуск за Литекс, като получи топката на малкия пеналт, но стреля над вратата.

Играта на ЦСКА не вървеше, като футболистите на Стойчо Младенов компенсираха с пределна мобилизация и концентрация. Футболните моменти обаче почти липсваха, а играта се накъса.

Малко след почивката Литекс отново бе близо до изравнителен гол, но Симеон Славчев не уцели вратата от добра стрелкова позиция.

15 минути преди края треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов смени неубедителния нападател Мамади Сидибе с дефанзивния халф Николай Дюлгеров, с което индикира намеренията си да запази крехкия аванс до края.

Това се случи и ЦСКА спечели с 1:0 и все още не е допуснал гол в шампионата на своя стадион през този сезон.