ЦСКА разгроми Локомотив (Мездра) с 5:0 в контрола, играна в северозападния град.

"Червените" почиват в предстоящия кръг в "А" група и заради това треньорът Стойчо Младенов реши да организира приятелска среща с лидера в Северозападната "В" група.

Специалистът даде шанс на някои от играчите, които по-рядко се появяват в игра в официалните мачове.

Григор Долапчиев откри резултата в 31-ата минута с глава след центриране на Здравко Илиев от дясно. Долапчиев, който не попада в групата за официалните мачове тази пролет, бе в основата и на втория гол. Младият нападател асистира на аржентинеца Гуидо Ди Вани, който сам срещу вратаря направи 2:0 в 35-ата минута.

До почивката завърналият се след лечение на контузия Антон Карачанаков можеше да се разпише, но негов удар срещна гредата. През втората част "червените" отбелязаха още три безответни гола.

В 55-ата минута Борис Галчев направи 3:0 с глава след
центриране на Карачанаков. Осем минути по-късно испанският бранител Бриан Ереро проби сам срещу вратаря и подаде на Карачанаков, който на празна врата
вкара четвърти гол във вратата на домакините.

Крайното 5:0 оформи бразилецът Марсиньо, който получи дълъг пас от Карачанаков и бе проблем реализира.

Каращият пробен период в ЦСКА 17-годишен младеж Марин Петров от школата в Етрополе дебютира в последните 30-ина минути, след като замени Гуидо Ди Вани.

В петък ЦСКА ще изиграе нова контрола срещу Локомотив (София).