ЦСКА нанесе едва втора домакинска загуба на Берое и след успех с 2:0 предварително си гарантира поне третото място в крайното класиране на „А” група, с което си осигури и участието в Лига Европа през следващия сезон.

„Армейците” нанесоха удара си в Стара Загора в края на първото полувреме, когато реализираха и двете си попадения в мача. В 37-ата минута Спас Делев получи хубав извеждащ пас, надбяга бранителите на домакините и след като стигна почти до аутлинията, върна топката към Мишел Платини, за когото остана по-лесната задача да отбележи за 0:1.

Делев вписа името си и сред голмайсторите и пет минути по-късно след пас на Румен Трифонов, нисичкият нападател на ЦСКА реализира за 0:2, с което донесе и шеста поредна победа на „червените” в първенството.

Така 3 кръга преди края ЦСКА заема 3-то място с 57 точки, 9 повече от Локомотив (София), но дори и при равенство в точките между двата тима, „железничарите” няма как да изместят „армейците” заради по-лошия си баланс в директните двубои.

Берое остава в борбата за 4-ото място и с 42 точки в момента заема 7-а позиция.