ЦСКА победи датския Есберг с 2:1 в третата си контрола на лагера в Турция. Точни за "червените" бяха Емил Гъргоров и Ивайло Чочев.

Тимът на Стойчо Младенов бе воден в атака от новото попълнение Гуидо ди Вани. В по-голяма част от срещата ЦСКА контролираше събитията на терена.

Още в 7-ата минута след много хубав изстрел от 20 метра Гъргоров откри резултата. В 14-ата минута Мартин Петров изпълни корнер и младия Чочев от воле вкара красив гол за 2:0.

Датският тим, който след три седмици играе в Лига Европа срещу Фиорентина стигна до почетно попадение в 64-ата минута на срещата, когато ЦСКА вече бе направил няколко смени в състава си.

В последните секунди на двубоя Косоко направи невероятен пропуск, след като излезе сам срещу вратаря на датчаните, но стрелятопката покрай вратата.

Следващата проверка за "червените" ще бъде в сряда срещу унгарския Дебрецен.