След множеството въпросителни дали ЦСКА изобщо ще участва в "А" група, "армейците" все пак започнаха шампионата. Не стартираха по най-блестящия начин, но все пак показа, че няма нужда да бъде отписван и постигна равенство 0:0 в домакинството си на Локомотив (Пловдив) от първия кръг на първенството.

Дебют за "червените" направиха Менди и Милисавлевич, а Гъргоров изведе тима с капитанската лента, след като през тази седмица официално се завърна на "Армията".

ЦСКА е отборът, който определено трябва да съжалява за това равенство. Домакините два пъти уцелиха греда. През първото полувреме това направи Антон Карачанаков с удар от разстояние, а след почивката и вратарят на "черно-белите" Господинов успя да се намеси при пряк свободен удар на Марсиньо, срещнал страничния стълб. Като се изключат тези две ситуации обаче голови ситуации в мача липсваха.

Промените в ЦСКА върнаха и феновете на отбора на "Българска армия", като отворените на стадиона сектори "А" и "В" бяха почти пълни.

Ето как се разви срещата по минути

:
  • 90+5'
  • 90+3'
    Спасяване на Господинов след удар на Карачанаков
  • 90+1'
    Станислав Маламов е заменен от Асен Георгиев в състава на Локо (Пд)
  • 89'
    Менди от ЦСКА получава жълт картон за нарушение срещу Камбуров
  • 86'
    Младокът Григор Долапчиев заменя Марсиньо в състава на ЦСКА
  • 79'
    Пореден жълт картон, получава го Венцислав Василев от ЦСКА
  • 79'
    Георги Стефанов заменя Габриел До Кармо в състава на Локо (Пд)
  • 77'
    Нова греда на ЦСКА след изпълнение на свободен удар на Марсиньо. Господинов също се намеси и отклони топката към страничния стълб
  • 74'
    Чочев от ЦСКА също получава картон
  • 71'
    Картон за Габриел До Кармо от Локо (Пд)
  • 68'
    Първи жълт картон за ЦСКА, получава го Милисавлевич
  • 65'
    Александър Якимов влиза на мястото на Здравко Лазаров в състава на Локомотив
  • 61'
    Македонският нападател Християн Кировски дебютира за ЦСКА. Влиза на мястото на Рангел Абушев
  • 60'
    Карачанаков получи топката в наказателното поле на гостите, финтира съперник и стреля, но топката се оплете в мрежата от външната страна на вратата
  • 46'
  • 45'
    Картон за Диего Фераресо от Локо (Пд) за симулация
  • 45'
  • 41'
    Слаб удар по земя от границата на наказателното поле на Марсиньо попада в ръцете на вратаря на гостите Господинов
  • 27'
    Жълт картон за Валери Георгиев от Локомотив заради нарушение срещу Николай Дюлгеров
  • 26'
    Стархотен удар на Карачанаков среща напречната греда
  • 21'
    Претенции за дузпа от страна на ЦСКА, след като Валери Георгиев събори двама футболисти в червено едновременно