Тази вечер ще се играе за пореден път дербито между ЦСКА и Левски, който е общо 173-ят двубой между "червени" и "сини" във всички турнири и 130 в "А" група.
ЦСКА ще започне двубоя от второ място във временното класиране с 25 точки, колкото имат лидера Лудогорец и третият Черноморец. Левски пък изостава на 4 точки от тази група и се надява да запише своята осма победа от началото на сезона, която да доближи отбора до първото място. Както в повечето дербита преди такъв двубой няма фаворит, но този път двата състава ще се изправят един срещу друг в един от най-слабите сезони за българския футбол.
Армейците започнаха сезона много силно , като резултати ,но последните 2 мача показаха, че при тях не всичко е наред, след което дойде изненадващата смяна на Милен Радуканов. Левски играе слабо, но винаги е готов да изненада съперника си , както направи срещу Литекс на два пъти тази година.
Новият стар наставник на ЦСКА, Димитър Пенев, най-вероятно ще заложи на следния стартов състав. Райс Мболи ще започне на вратата, пред него в защита ще са Адемар, Пламен Крачунов, Костадин Стоянов и Петър Стоянов. Борис Галчев ще играе като вътрешен полузащитник вместо капитана Тодор Янчев, а любопитен факт е, че в червения лагер най-вероятно ще заложат на най-добрите си офанзивни футболисти в лицето на Спас Делев, Жуниор Мораес, Мишел Платини, Грегъри Нелсън и Янис Зику.
За Левски, които загубиха последното вечно дерби с 1:3, под рамката на вратата би трябвало да застане Пламен Илиев, въпреки двата гола от далечно разстояние, които допусна срещу Калиакра преди седмица. Защитната четворка би трябвало да бъде Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Ларс Рисп и Орлин Старокин. Владимир Гаджев и Сержиньо Грийн най-вероятно ще са двойката в центъра на полузащитата. Изненадата в нападението на Левски може би ще бъде Христо Йовов, който ще замени Сьорд Арс на върха на атаката, а зад него ще започнат Тони Калво, Дарко Тасевски и Симеон Райков.
Съдия на срещата ще бъде Таско Тасков, а на стадиона се очакват около 10 хиляди зрители.

