ЦСКА завърши 2:2 срещу унгарския Дебрецен в четвъртата си контрола от лагера в Турция. Това е второ равенство за "червените" на втория етап от подготовката, като тимът има още победа и загуба.

Дебютен гол за ЦСКА вкара новото попълнение Гуидо ди Вани, който откри резултата в 33-ата минута.

Срещата започна с минута мълчание в памет на една от легендите на ЦСКА д-р Стефан Божков, който почина преди пет дни.

"Армейците" започнаха мобилизирано и в 12-ата минута Мартин Петров стреля опасно от фаул на сантиметри от напречната греда. Малко по-късно Неманя Милисавлевич проби и стреля, но вратарят на Дебрецен спаси.

Ди Вани откри резултата в 33-ата минута след отлично взаимодействие с Емил Гъргоров. Двамата размениха няколко паса, като атаката завърши с асистенция на Гъргоров и точно изпълнение на аржентинеца в долния ляв ъгъл.

Унгарците изравниха в 53-ата минута чрез Томаш Кучар след неуспешен опит за изкуствена засада от страна на защитата на ЦСКА. В 65-ата минута ЦСКА отново излезе напред в резултата. Влезлият малко по-рано Марсиньо получи хубав пас от Омар Косоко, напредна и с точен удар направи 2:1.

Две минути по-късно Томаш Кучар вкара втория си гол в мача от малък ъгъл и възстанови равенството. Омар Косоко бе изведен в чиста позиция в 72-ата минута и можеше отново да даде преднина на ЦСКА, но вратарят на Дебрецен спаси удара му.

В 83-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Дебрецен, но вратарят Райс Мболи спаси удара на Волаш и предотврати загуба за "червените". В събота е последната контрола на ЦСКА в Турция срещу чешкия Славия (Прага).

ЦСКА - Дебрецен (Унгария) 2:2
1:0 Гуидо ди Вани 33
1:1 Тамаш Кучар 53
2:1 Марсиньо 65
2:2 Тамаш Кучар 67

Съставът на ЦСКА: Мболи, Менди, Милисавлевич, В.Илиев, Попов, Фо-Поре, Сънди, Петров, Чочев, Гъргоров, Ди Вани (през второто полувреме в игра влязоха: Здр. Илиев, Василев, Ереро, Янчев, Галчев, Марсиньо, Косоко, Карачанаков)