ЦСКА победи Славия с минималното 1:0 в мач от 12-ия кръг на "А" група и се изкачи на 2-а позиция във временното класиране на елита.

Единственото и победно попадение за "армейците" на стадиона в квартал "Овча купел" отбеляза Емил Гъргоров, който бе точен в 48-ата минута.

Успехът на гостите можеше да бъде още по-убедителен, но Марсиньо изпусна три пъти сам срещу вратаря Георги Петков.

Това бе пета поредна победа за ЦСКА в първенството, докато Славия няма успех вече пети мач и втора поредна загуба. "Белите" са на 11-а позиция с мач повече от съперниците си.

ЦСКА започна с повече агресия и упражни натиск към вратата на Славия с началния съдийски сигнал. Още в 4-ата минута Ивайло Чочев се озова на стрелкова позиция фронтално срещу вратата, но Георги Петков отрази удара му.

Малко по-късно вратарят на Славия отново бе на мястото си и отрази шут на Милисавлевич.

ЦСКА пресираше съперника в неговата половина и футболистите на "белите" трудно изнасяха топката в предни позиции. В 15-ата минута Марсиньо пропусна стопроцентова възможност за гол, като стреля в аут от 10-ина метра.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред опита атаки към вратата на "червените". В 35-а минута Галин Иванов стреля с глава, но топката се отклони в защитник и излезе в корнер след центриране на Христо Янев.

ЦСКА започна по-мотивирано и второто полувреме и в 48-ата минута Емил Гъргоров откри резултата в полза на "червените" след колективна грешка в защитата на Славия. След центриране от корнер Морейра с тяло прати топката в напречната греда, а при добавката Гъргоров с майсторски удар прати топката в мрежата.

В 53-ата минута Бруно Морейра за втори път нацели напречната греда след мощен удар от въздуха.

ЦСКА продължи да владее инициативата и да атакува опасно. Марсиньо обаче нямаше ден и за две минути направи още два пропуска. В 60-ата минута нахлу от ляво, преодоля Димо Атанасов, но стреля покрай вратата. В следващата атака отново Марсиньо бе на стрелкова позиция, но този път вратарят Георги Петков спаси.

В самия край Марсиньо направи поредния си пропуск, като отново излезе сам срещу Георги Петков и отново не уцели вратата.