Черно море успя да победи трудно Пирин (Гоце Делчев) с 2:1 в мач от 11-ия кръг на „А” група.

През първата част домакините бяха по-активният отбор, но наводненият на места терен не им даваше възможност за бързи флангови атаки. В12-ата минута съдията Мартин Богдев отсъди дузпа за домакините за нарушение срещу Михаил Венков. Минута по-късно Бакари изпълни точно наказателния удар и откри резултата. В 15-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след като Мурад Ибраим бе изгонен от игра.

В 34-ата минута при една от редките си атаки Веселин Марчев засече топката след центриране отдясно и изравни резултата. До края на първата част домакините пропуснаха още няколко положения.

Черно море започна активно и второто полувреме. В 50-ата минута варненци можеха да отбележи нов гол. Иван Коконов центрира опасно отляво, Бакари се размина с топката, която попадна у Даниел Младенов, но той стреля в аут. В 55-ата минута домакините отново поведоха в резултата. След центриране на Даниел Георгиев топката бе отклонена от Росен Колев към Кирил Котев, който от 1-2 метра вкара за 2:1.

В 79-ата минута Единилсон Бергонси можеше да отбележи нов гол за домакините след като стреля много точно с глава след центриране на Даниел Младенов, но вратарят на Пирин Абди Абдиков показа добра реакция и предотврати сигурен гол.

Черно море има 17 точки и е на 7-а позиция в класирането, а Пирин (ГД) остава последен с едва 4 точки.