Ботев (Пловдив) победи Монтана с 2:0 в мач от 19-ия кръг на "А" група, като се изкачи на четвъртото място в класирането, на 5 точки зад лидера Лудогорец, който по-късно днес гостува на Локомотив София.

Монтана остана дъното с 13 точки, след като вече в 11 поредни мача от шампионата няма победа.

Ботев бе по-добрия отбор през целия мач, но стигна до първо по-сериозно положение едва в средата на първата част. В 24-ата минута Мариян Огнянов изведе зад гърба на защитниците на домакините Тодор Неделев, който стреля от 10 метра, но право в ръцете на Христо Иванов.

Пет минути по-късно гостите пропуснаха най-чистото положение до почивката. Неделев стреля от фаул от 20 метра, шутът му попадна в стената, след което халфът стреля отново, но последва серия от рикошети и топката попадна в непокрития Томаш Иршак, който от 8-9 метра отправи слаб удар, който Иванов успя да спаси.

В 49-ата минута Вандер проби в ляво в наказателното поле и от аутлинията върна по тревата към непокрития Неделев, който прати топката в мрежата с шестия си гол за сезона.

Три минути по-късно Неделев стреля по диагонала от дистанция, вратарят Иванов изби, но Иван Цветков догони топката до аутлинията от ляво и центрира към задната греда, откъдето Огнянов отблизо с глава засече за 2:0.

Към края на срещата домакините от Монтана се опитаха да заиграят малко по-активно, но така и не успяха да застрашат сериозно Адам Стаховяк.