Светкавица и Видима-Раковски завършиха наравно 0:0 в предпоследния мач от 26-ия кръг на "А" група. Опашкарското дерби не предложи почти нищо интересно на зрителите на стадион "Димитър Бурков" в Търговище, а след спечелената точка двата тима поне спряха серията си от поредни загуби в първенството.

Още в 4-ата минута Ели Маркес можеше да изведе "мълниите" напред в резултата, но се размина с топката пред вратата на гостите, а три по-късно Мариян Станчев стреля опасно с глава.

След половин час игра вратарят на Видима Ивайло Василев спаси опасен удар на Игнат Дамянов, след което Цветомир Панов изчисти от голлинията последвалата добавка.

След почивката картината на терена не се промени и Светкавица опитваше да стигне до втора победа от началото на сезона, но гостите успяха да удържат точката.

Така Видима-Раковски вече има актив от 14 пункта на 14-ата позиция, а Светкавица е твърдо последен с 8 точки.