Лудогорец победи Черноморец с 3:0 и запази първото си място в класирането след 25-ия кръг в "А" група. В герой за шампионите се превърна Роман Безяк, който вкара два гола и подаде за другото попадение във вратата на бургазлии.

Словенският нападател се появи като резерва в 51-ата минута, заменяйки Жуниньо Кишада, и само 8 минути по-късно откри резултата с удар отдясно по диагонала.

В 68-ата минута Безяк изведе отлично Иван Стоянов сам срещу вратаря Ник Дашев и бившият капитан на ЦСКА направи 2:0 с шут в близкия ъгъл.

Крайното 3:0 оформи отново Безяк в 77-ата минута с безпощаден удар от въздуха, който почти скъса мрежата на вратата на Черноморец.

Така Лудогорец продължава да води с 2 точки преднина пред преследвача Левски, който е на втора позиция. Черноморец пък е на 6-о място.