Славия се наложи над Локо (Сф) с 2:0 в малкото столично дерби. Двубоят бе от шестия кръг на българското първенство. "Белите" вече имат 13 точки и изпреварват Ботев от третото място. "Червено-черните" остават на седмо място с осем точки.

Славия поведе в 20-ата минута. Попара подаде на Владислав Златинов, който разстреля Галев. Второто попадение за тима дойде в 56-ата минута.Петър Димитров изведе Радослав Димитров, който остана сам срещу вратаря и не сгреши. След това гостите се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но атаките им не бяха сериозни. Темпото спадна към края и логично повече попадения нямаше.

Сериозни травми получиха Попара и Чавдар Янков от Славия, които бяха заменени още през първата част. По първоначална информация и двамата са със скъсани кръстни връзки.