Славия завърши 2013 година с победа 2:0 у дома срещу Черноморец и прекъсна серия от два поредни мача без пълен успех.

Бившият национал Чавдар Янков и автогол на Венелин Филипов донесоха ценния успех в полза на столичани.

Гостите от Бургас започнаха по-активно и Жозуе Баламанджи и Жереми Манзоро имаха възможности да открият резултата, но защитата и вратарят Георги Петков се справиха с опасностите.

В 23-ата минута Георги Пашов направи индивидуален рейд, след което върна топката малко зад вратарското поле, където Чавдар Янков я посрещна и я прати до дясната греда за 1:0 в полза на Славия.

Веднага след това домакините имаха възможност да реализират и втори гол, но удар с глава на Атанас Курдов беше избит от Ник Дашев.

В 30-ата минута нов удар на Курдов затрудни Дашев, но стражът отново не допусна попадение в мрежата си. През втората част Славия достигна до второ решително попадение. В 62-ата минута Радослав Димитров центрира отдясно, а Венелин Филипов опита да изчисти с глава от ъгъла на вратарското поле, но вместо това прати топката зад изненадания Ник Дашев.

Пет минути преди края Баламанджи влезе отдясно в наказателното поле на Славия и шутира силно. Георги Петков изби топката, но тя отново се озова у Баламанджи, който от малък ъгъл би отново и удари напречната греда. Кълбото се върна при играч на гостите, но Маркиньо стреля слабо с глава.

След тази победа Славия има актив от 27 точки и се изкачи на деветото място в "А" група. Черноморец записа втора поредна загуба в столицата, след като преди три дни също падна с 0:2 от Левски. Бургазлии имат актив от 21 точки на 11-ата позиция във временното класиране.