Славия спечели с 2:0 у дома срещу Нефтохимик в мач от 17-ия кръг в "А" група.

Домакините поведоха рано в резултата чрез бившия национал Чавдар Янков. Опитният полузащитник се възползва от комбинация между Галин Иванов и Атанас Курдов, получавайки топката в наказателното поле, след което вкара за 1:0 с премерен удар.

Превъзходството на "белите" продължи и в 31-ата минута бразилецът Фернандо да Силва реализира втория гол в полза на столичани. Халфът се възползва от центриране на Димо Атанасов и с глава направи 2:0.

В началото на второто полувреме гостите имаха шанс да върнатедно попадение. В 50-ата минута при разбъркване в наказателното поле на Славия, топката е отправена към вратата, но срещна гредата зад Георги Петков.

Малко преди края на срещата гостите от Бургас останаха с човек по-малко. Бившият играч на "белите" Петър Димитров получи два жълти картона в рамките на само няколко секунди.

В края на двубоя Славия имаше шанс да реализира и трето попадение, но Атанас Курдов и Галин Иванов не успяха да се разпишат от чисти голови позиции пред вратата на Нефтохимик. Славия има актив от 17 точки на десето място, а Нефтохимик е на 12-tа позиция с пет точки по-малко.