Славия победи Пирин (Г.Делчев) с 3:1 като гост в мач от 20-ия кръг на "А" група.

"Белите" успяха да открият резултата още в 5-ата минута с попадение на Шалаев. Да Слива проби по фланга центрира и руският халф на Славия се разписа за 0:1.

В 23-ата минута двубоя почти бе решен с второ попадение на гостите. Да Силва стреля силен шут, вратарят на Пирин Абдиков не изби добре топката и Чаведар Янков я изпрати в мрежата за 0:2.

Малко преди почивката Башов от домакините върна надеждите за своя отбор, след като намали за 1:2.

Втората част Пирин започна много активно, но при конраатака в 58-ата минта Петър Курдов вкара трети гол за "белите" с, след като засече подаване на Галин Иванов.

До края на двубоя играчите на Пирин опитаха да стигнат до промяна, но действията им бяха много хаотични и до гол несе стигна.

След този успех Славия излезе на 9-та позиция с 23 точки, докато Пирин остава на последно място с 9 точки.