Славия постигна първата си победа  в новия сезон на "А" група. "Белите" надделяха с 2:1 над Монтана на своя стадион.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута чрез Жуниньо, който засече с глава центриране на Радослав Димитров. Последваха няколко атаки на Монтана, които не завършиха с попадение.

Малко преди почивката пък Чавдар Янков извърши нарушение срещу Георги Димитров в наказателното поле на Славия, задържайки го за фланелката, но съдията не отсъди дузпа.

Воденият от Мартин Кушев тим успя да удвои преддината си. Голът падна от статично положение. В 52-ата минута Янко Сандански вкара с глава след изпълнен от Лазаров корнер.

Само пет минути по-късно обаче Петър Петров завърши контраатака на Монтана с гол за 2:1, с което бе оформен и крайния резултат.

Преди началото на срещата пък капитанът на "белите" Живко Желев получи специална награда от феновете за най-добър играч за миналия сезон.

В следващия кръг Славия гостува на Черно море, а Монтана е домакин на Левски.