Експериментален състав на Славия загуби с 0:3 от молдовския Тираспол в поредната си контролна среща от лагера в Турция. Софийският отбор допусна първо поражение по време на зимната си подготовка и за първи път допусна гол във вратата си през 2014 година.

През първото полувреме най-чистото положение в полза на "белите" беше пропуснато от голмайстора Атанас Курдов.

В 13-ата минута българинът в състава на молдовския отбор Георги Каранейчев откри резултата.

В срещата не взе участие Галин Иванов, който е контузен и ще почива около две седмици. В състава на Славия бяха Тадей Апатич и Тиаго, които са на проби. Треньорът Милен Радуканов даде шанс за изява на някои от юношите на клуба. През втората част на двубоя в игра се появиха част от титулярите.

В последните седем минути на двубоя Овсянников и Олег Молла вкараха нови два гола във вратата, пазена от Емил Петров.

В състава на Тираспол игра и българският вратар Георги Георгиев.

Последната контрола на Славия в Турция е на 12 февруари с Тобол (Казахстан).