Славия спечели с 2:0 у дома срещу Черно море в мач от 15-ия кръг в "А" група и прекъсна серията си от седем поредни срещи без успех в шампионата. Победата е първа за новия треньор Милен Радуканов начело на "белите".

В 36-ата минута отборът от София поведе в резултата, след като Димитров проби през центъра, Курдов стреля към вратата, топката беше отбита, но попадна в краката на Павле Попара и той вкара за 1:0. Веднага след това "белите" имаха възможност да вкарат и второ попадение, но Галин Иванов, както и последователно Олег Шалаев и Атанас Курдов не успяха да преодолеят Китанов за втори път. В последните секунди преди почивката Черно море имаше възможност да изравни, но изстрел с крак на Михаил Венков беше избит от голлинията от младия Стефан Велков.

В 61-ата минута варненци останаха с човек по-малко на терена, след като Росен Колев удари Атанас Курдов и видя червения цвят на картона. В 82-ата минута Славия реши крайния изход от мача с втори гол, реализиран от Атанас Курдов. Фернандо да Силва проби отдясно, центрира към нападателя, който овладя в центъра на наказателното поле, стреля и топката срещна гредата и тупна зад голлинията.

След тази победа Славия има 14 точки на 10-о място в класирането. Черно море се намира на 6-а позиция с 9 точки повече.