Славия спечели с 4:2 срещу Миньор Перник в среща от 25-ия кръг на "А" група.

През първата част символичните гости имаха превъзходство, но не успяха да достигнат до попадение, след като пропуски направиха Галин Иванов, Дайсуке Мацуи и бившият футболист на перничани Даниел Златков. Най-сериозното положение за гол в полза на "жълто-черните" беше пропуснато от Александър Александров.

В първите седем минути на втората част Славия реши изхода от мача с три бързи гола. В 48-ата минута Виктор Райчев фаулира в наказателното поле Галин Иванов и Мирослав Антонов реализира отсъдената дузпа. Само минута по-късно Галин Иванов се възползва от неумела намеса на Боян Пейков и покачи резултата на 2:0. В 52-ата минута отново Иванов се разписа след асистенция на Мирослав Антонов. В 61-ата минута Тодор Янчев беше оставен непокрит в наказателното поле на перничани и с глава реализира четвъртото попадение в срещата.

Четвърт час преди края Миньор имаше шанс да вкара почетен гол, но удар на Петър Петров отблизо беше избит от защитата на "белите". Все пак осем минути преди края перничани достигнаха до попадение чрез Петров, който се разписа със силен удар от наказателното поле. В добавеното време на срещата Нджой центрира в наказателното поле на Славия и резервата Богомил Дяков си вкара автогол за крайното 4:2.

Мачът се игра на стадион "Българска армия" в София заради наказание на Миньор. Славия е на седмо място в класирането с актив от 35 точки. Миньор остава в зоната на изпадащите с едва 20 точки.