Ботев (Враца) завърши 0:0 срещу гостуващия Берое (Стара Загора) в мач от 16-ия кръг на българското футболно първенство. С равенството домакините се изкачиха на 10-о място с 16 точки, а Берое е с точка по-малко, но вече в зоната на изпадащите – 13-о място.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" не беше особено атрактивен с много борба в средата на терена и малко футболни достойнства. Гостите от Стара Загора обаче могат да съжаляват, защото създадоха повече положения пред вратата на съперника. В средата на първата част редовен гол на Берое беше отменен. Педро Еуженио центрира от пряк свободен удар от ляво, играч на
домакините игра с глава и топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Здравко Чавдаров. Попадението обаче беше спорно не беше зачетено заради засада.

В 33-ата минута гостите пропуснаха нова отлична възможност. Елиаш проби от дясно и центрира в пеналта към далечната греда. Непокритият Дончо Атанасов стреля по тревата, но Жайро изчисти от голлинията.

През втората част играта беше по-равностойна, а едва в края на мача двата отбора се поотвориха. Берое отново беше по-близо до победата. В 86-ата минута Венцислав Христов беше изведен в ляво в наказателното поле и шутира, но Чавдаров изби.