Районната прокуратура в Разград е възложила на полицията проверка по повод сигнал от Българския футболен съюз за нередности при играната през сезон 2011-2012 година на "А" група среща между Лудогорец и Светкавица. Това съобщи говорителят на Окръжната прокуратура Милена Пенчикова във връзка с появили се публикации в медиите за водени досъдебни производства във връзка с уговорени резултати на футболни срещи.

По сигнала е възложена проверка на Областната дирекция на МВР Разград, тъй като в него не се съдържат достатъчно данни за извършено престъпление. Касае се за предварителни действия за проверка на факти и твърдения, предприети от МВР по указания на прокуратурата, а не за образувано досъдебно производство, допълни Пенчикова.

Двубоят се игра на 18 март 2012 година в Разград. Гостите си отбелязаха автогол в края на първото полувреме, след което Лудогорец реализира още четири попадения след почивката за крайното 5:0.