Славия взе точка при домакинството си на водача Лудогорец. Двубоят бе от 12-ия кръг на "А" група. Ако Левски победи Ботев (Враца), шампионите ще изгубят лидерството си. В момента те имат 30 точки, с две повече от "сините". Славия е на девето място с 16 точки.

В началото гостите опитаха да наложат териториален превез, а домакините разчитаха на контри. След това "белите" наложиха лек натиск, но и той не даде резултат. Сериозни голови положения и пред двете врати липсваха. След почивката ситуацията на терена не се промени.

В 60-ата минута Славия имаше шанс да открие резултата. Акиоши стреля, но в ръцете на Чворович, който изби в корнер. В 86-ата минута Гела засече топката, но я прати над напречната греда. В крайна сметка двубоят, който бе скучен за зрителите, логично завърши 0:0.