Контролната среща между Лудогорец и Легия (Варшава) в Марбея бе прекратена от местния съдия в 79-ата минута. Вратарят на шампионите Иван Чворович пък напусна терена със счупена ръка.

В 31-ата минута Куроски пусна извеждащ пас към Хорхе Салинас, който надбяга Йордан Минев и излезе сам срещу Иван Чворович, след което прокара топката между краката на Чворович - 1:0 за Легия.

В 39-ата минута Димо Бакалов стреля, като насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на полския вратар Скаба, който плонжира и спаси, а при добавката Гулдан вкара, но голът не бе признат заради засада, която впрочем бе доста спорна.

В 54-ата минута се стигна до сериозна контузия на вратаря на българския шампион Иван Чворович. Пр борба за спорна топка полският футболист Березински стъпи върху ръката на Чворович. Лекарският екип на Лудогорец оказа спешна помощ на Чворович на терена, а след това вратарят бе сменен от Урош Голубович. Последвалите медицински прегледи показаха, че контузията на Иван Чворович е тежка - счупена ръка.

Козмин Моци протестира за нарушението срещу вратаря Чворович, за което получи директен червен картон.

В 79-ата минута за нарушение на френския защитник Александър Барт главният съдия отсъди нарушение, което предизвика реакции от страна на футболистите на Лудогорец. Главният съдия вдигна жълт картон на Барт, след което прекрати мача и пръв напусна терена.