Ботев (Пловдив) разгроми Ботев (Враца) с 5:0 в мач от 28-ия кръг на „А” група и много утежни положението на врачани, чието оставане в елита става все по-трудно. За „канарчетата” обаче победата бе повече от необходима, за да продължат борбата за третото място и участие в Лига Европа до самия край.

За категоричната победа на пловдивчани помогна и фактът, че гостите останаха с човек по-малко още в 16-ата минута, когато вратарят Христо Митов събори откъсналия се вече на празна врата Иван Цветков в наказателното поле. Стражът на врачани получи директен червен картон, а "канарчетата" - правото да изпълнят дузпа. Цветков бе точен от бялата точка и откри резултата. В състава на Ботев (Враца) пък бе извършена смяна - резервният вратар Здравко Чавдаров влезе на мястото на защитника Маркети.

Доминацията на домакините беше повече от категорична през цялата среща и дори числено равенство на терена надали щеше да спаси гостите от загубата. До края на първото полувреме "канарчетата" вече водеха с 3:0, след като в 37-ата минута Цветков вкара и от игра, с което вече е само на гол от Базил де Карвальо (Левски) на върха при голмайсторите на "А" група, а в 44-ата Мариян Огнянов направи резултата класически.

През второто полувреме и Борис Галчев и Станислав Костов  записаха имената си сред голмайсторите, а само чудо спаси врачани от шести гол в последните минути на мача.

Ботев (Пловдив) е на четвърто място с 57 точки, колкото има и третия ЦСКА, но "червените" все още не са изиграли мача си от кръга. Ботев (Враца) пък е на 12-о място, но Локомотив (София) е само с две точки по-малко, а все още не е изиграл мача си от кръга. Ако "железничарите"  спечелят,  врачани отиват в зоната на изпадащите.