Пирин (Гоце Делчев) победи Ботев (Враца) с 2:1 в мач от 17-ия кръг на "А" група. Момчетата на Тенчо Тенев постигнаха първи успех след четири поражения в шампионата.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута, когато Алба бе точен за 1:0. В 40-ата обаче Якимов възстанови равенството с удар от воле. Малко преди почивката Витанов от състава на домакините имаше страхотна възможност да се разпише, но уцели гредата.

Все пак Пирин успя да стигне до победно попадение, дело на Хазуров, който отблизо засече центриране на Близнаков.

След това страстите се нажежиха и реферът Радослав Станев изгони по един играч от двата отбора. Първо Жайро се прибра по-рано под душовете заради удар без топка срещу Близнаков в 67-ата минута, а в продължението за втори жълт картон бе изгонен Витанов.

Така в класирането Пирин заема осма позиция с 21 точки, а Ботев (Враца) е 10-и с 16 точки.