Пирин (Гоце Делчев) победи Монтана с 4:2 в мач от 23-ия кръг на "А" група. Само за една минута през първото полувреме двата отбора си размениха по един гол. В 35-ата минута след центриране и последвало разбъркване в наказателното поле на гостите Борислав Хазуров овладя топката и макар и паднал на терена я подаде на Любомир Витанов, който откри резултата - 1:0 за Пирин.

Минута по-късно Венцислав Иванов след отличен пас на Даниел Младенов излезе очи в очи с Абди Абдиков и изравни - 1:1.

През второто полувреме домакините нанесоха своя удар само в рамките на една минута: в 60-ата минута Петър Лазаров увеличи на 2:1 след отличен пробив и отлично подаване на Веселин Марчев. А в следващата минута при контраатака Веселин Марчев с точен удар по тревата от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Веселин Цветковски - 3:1 за Пирин.

В 79-ата минута защитник на домакините събори Даниел Младенов в наказателното поле и главният съдия Стоян Венев отсъди дузпа. От бялата точка Йордан Георгиев бе точен.

В 85-ата минута колективна грешка на гостите - на вратаря Васелин Цветковски и защитата, позволи на Марио Близнаков да запише името си сред голмайсторите - 4:2 за тима от Гоце Делчев, при който резултат и прозвуча последният съдийски сигнал.