Трето поражение претърпя новакът в "А: група Пирин (Гоце Делчев) по време на лагера си в Турция. Българският състав отстъпи с 1:5 от Ордуспор, който е воден от аржентинския специалист Ектор Купер.

Давид Барал откри резултата в 15-ата минута в курорта Белек, а в 21-ата Васил Панайотов изравни. Аржентинецът Висенте Монхе отново изведе турците напред в резултата в 27-ата минута. След почивката Купер пусна на терена нови 11 футболисти, като с два гола се отличи капитанът Хасан Кебзе, реализирал в 66-ата и в 82-ата минута. Абдулкадир Каялъ също записа името си сред голмайсторите с точен удар в 74-ата минута.

Срещата беше изгледана от клубния президент на Ордуспор Недим Тюркмен. Преди този двубой Пирин падна с 0:3 от Карабюкспор и с 0:1 от казахстанския Шахтьор (Караганда).