Пирин (Гоце Делчев) победи Локомотив (София) с 2:0 в двубой от 12-ия кръг на "А" група. Първата част премина при поделено надмощие и без голове.

Все пак домакините бяха малко по-активни, а гостите разчитаха предимно на контраатаки. В 62-ата минута тимът от Гоце Делчев откри резултата. Дреновички центрира след подаване на Коцев, топката попадна у Марчев, който я прати в мрежата, за радост на феновете по трибуните.

Три минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Дюлгеров направи нарушение срещу Марчев в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Лазаров бе точен и резултатът стана 2:0. До края домакините можеха да вкарат и трети гол, а столичани с нищо не показаха, че заслужават нещо повече от загуба.

След този успех Пирин вече има 18 точки и дели шестото място с Черноморец, който обаче е с мач по-малко. Локомотив остава 11-и с 11 точки.