Новакът Пирин (Г.Делчев) изненадващо спечели точка като гост на шампиона Лудогорец. Двубоят от 18-ия кръг в Разград завърши 1:1. Гостите поведоха през първото полувреме с гол на Близнаков, а малко преди самия край на срещата Барт изравни.

Още при първата си по-сериозна атака гостите откриха резултата: в 17-та минута Марио Близнаков финтира Александър Барт и с точен удар по тревата от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Владислав Стоянов - 1:0 за Пирин (Г. Делчев).

Домакините бяха близко до изравняването в 23-та минута, когато след центриране от фаул на Мирослав Иванов топката попадна в Теро Мантула, но вратарят на гостите Абди Абдиков демонстрира отличен рефлекс и изби топката в ъглов удар.

В 32-та минута гостите направиха принудителна смяна, като на мястото на контузения Любомир Витанов на терена се появи Румен Лапантов.

През второто полувреме Лудогорец бе непрекъснато в атака, но имаше проблеми с добре организираната защита на отбора от Гоце Делчев и отличния им вратар.
В 63-та минута Абдиков просто "открадна" топката от главата на Марселиньо, а в 71-та минута с отличен рефлекс спаси удар от фаул от границата на наказателното поле на Мирослав Иванов.

В 78-та минута пък удар на влезлия на почивката полузащитник-ветеран Емил Гъргоров след разбъркване в наказателното поле на гостите излезе в аут.

В 87-та минута шампионът все пак стигна до гол, а Абди Абдиков направи първата си грешка на "Лудогорец Арена": след далечен удар на Станислав Генчев вратарят на гостите Абдиков не успя да улови топката, а я изби, тя попадна във френския защитник Александър Барт и той от непосредствена близост изравни - 1:1, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Стоян Денев.

Лудогорец продължава да бъде лидер в "А" група с 43 точки пред Левски, който има 40 точки и утре играе на своя стадион "Георги Аспарухов" в последния мач от кръга срещу Монтана.