Новакът в "А" група Пирин (Гоце Делчев) претърпя второ поражение по време на лагера си в турския курорт Белек, като днес отстъпи с 0:1 на казахстанския шампион Шахтьор (Караганда).

В събота Пирин (ГД) отстъпи с 0:3 на турския елитен клуб Карабюкспор, а днес допусна загуба след гол от дузпа. Българският тим протестира за несъществуващо нарушение, след което 5 минути играта бе спряна.

След почивката треньорът на Пирин (ГД) Тенчо Тенев направи няколко промени и българите започнаха да атакуват много опасно. Пропуски на Борислав Хазуров, Виктор Шишков и Свилен Щерев обаче лишиха тима поне от равенство

Съдията Мехмет Таръм продължи с неадекватните си решения и след почивката, като на три пъти не вдигна червени картони за играчи и на двата отбора за брутални влизания.