ЦСКА продължи победната си серия и след мача си от шестия кръг в "А" група продължава да е с пълен актив от точки. Този път "червените" победиха с 1:0 при гостуването си на Берое.

Първата реална опасност пред една от двете врати бе в 23-ата минута, когато след удар на Янис Зику, вратарят на Берое Теодор Скорчев направи невероятно спасяване.

В 33-ата минута и късмета бе на страната на Скорчев. Гостите от столицата получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата на старозагорци, след който Жуниор Мораес уцели греда.

Натискът на ЦСКА обаче даде резултат и две минути по-късно след пас на Спас Делев последва много груба грешка на Янко Вълканов от Берое, топката попадна в Янис Зику и румънецът, без да се бави, стреля и вкара петия си гол от началото на сезона.

Първата добра възможност за Берое дойде в 56-ата минута, когато Владислав Ямуков навлезе в наказателното поле на гостите отдясно, успя да центрира хубаво към Петър Димитров, но футболистът на домакините не можа да насочи топката с глава и ударът му премина встрани от вратата.

В 66-ата минута Емил Ангелов прати топката във вратата на ЦСКА, но съдията отсъди засада на нападателя и гол не бе зачетен.

"Армейците" отвърнаха на атаките на домакините и на свой ред застрашиха противника, и в 73-ата минута Мишел Платини уцели втора греда за отбора си.

В последните минути домакините опитаха финален щурм, който обаче не само не даде резултат, ами и можеше да доведе до гол в тяхната врата при някоя от бързите контраатаки на "червените".

ЦСКА остава недостижим лидер в класирането с 18 точки, докато негативната серия на Берое продължи и след 6 кръга, старозагорци остават в дъното на таблицата като един от двата отбора, заедно със Светкавица, който все още няма точка.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:1

0:1 Зику (35)

БЕРОЕ: Скорчев, Ямуков, Джаферович, Вълканов, Пенев, Велев, Костадинов (77-Златинов), Димитров, Танев (58-Абушев), Чепилов (81-Горанов), Ангелов

ЦСКА: М’Боли, Бандаловски, Крачунов, К. Стоянов, Адемар, Янчев, Галчев, Делев (90-Трифонов), Платини, Зику (68-Нелсън), Мораес (88-Халилович)

Жълти картони: Димитров (Берое); Крачунов, Зику (ЦСКА)

Съдия: Антон Генов