Ботев (Пловдив) завърши 1:1 с полския Корона (Киелце) във втората си контрола от лагера в Кипър. Преди това „канарчетата” направиха 2:2 с руския Химки.

Най-чистото положение в полза на пловдивчани през първото полувреме бе в 36-ата минута, когато Тодор Неделев центрира от корнер и топката се озова в непокрития Сивард Спрокел, който обаче не успя да отправи опасен удар към вратата на поляците.

След почивката поляците заиграха по-активно, но инициативата остана на страната на Ботев. Четвърт час преди края на двубоя Корона откри резултата. При изпълнение на корнер Кристоф Кирч беше изпуснат и с глава откри резултата.

Стигна се до втората минута на добавеното време, когато Борис Галчев центрира от фаул по левия фланг, Костадин Дяков се измъкна и стреля покрай вратаря. Защитник опита да избие топката, но след рикошет тя влезе във вратата.

Ботев все още няма загуба под ръководството на новия си старши треньор Станимир Стоилов.