ЦСКА победи като гост Любимец с 3:0 в мач от 10-ия кръг на „А” група и събра актив от 17 точки. „Армейците” бяха улеснени и от факта, че домакините останаха с човек по-малко още в 39-ата минута, когато Величков бе изгонен с директен червен картон.

Двубоят започна с надмощие на домакините от Любимец, които в началните минути на два пъти имаха отлични възможности да поведат в резултата. Още в 4-ата минута Мирослав Будинов проби в наказателното поле на ЦСКА, но стреля неточно в аут. В 10-ата минута Дончо Атанасов бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе париран от вратаря на ЦСКА Томаш Черни.

Постепенно ЦСКА овладя средата на терена и взе инициативата. В 23-ата минута добра атака на гостите отдясно завърши с центриране на Неманя Милисавлевич към Мамади Сидибе, който отклони топката с глава и връхлитащият Ивайло Чочев с удар от движение откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

След половин час игра нападателят на ЦСКА Мамади Сидибе се контузи и бе заменен от Християн Кировски. Македонецът влезе с желание да се докаже и в рамките на три минути на два пъти се озова на върха на атаката на ЦСКА. В 38-ата минута Кировски се откъсна фронтално срещу вратата на Любимец и бе повален от Величко Величков, за което реферът отсъди пряк свободен удар и червен картон за защитника на Любимец. Марсиньо изпълни прецизно пред дъгата прекия свободен удар и удвои преднината на ЦСКА.

В 65-ата минута Християн Кировски вкара първия си гол с червената фланелка в официален мач, след като заби топката с глава след центриране на Антон Карачанаков от ляво и оформи крайното 3:0 за ЦСКА. Ивайло Чочев можеше да вкара четвърти гол в 77-ата минута след пас на Кировски, но негов удар отблизо бе париран от вратаря на домакините.