Ужасяващото представяне на Манчестър Юнайтед през 2014-а продължава. В третия си мач за годината, "червените дяволи” претърпяха трето поредно поражение. След загубите на "Олд Трафорд” от Тотнъм във Висшата лига и отпадането от ФА Къп от Суонзи, сега Юнайтед отстъпи и при гостуването на Съндърланд с 1:2 в първа среща от полуфиналите на Купата на лигата.

Все пак този път не всичко е загубено, тъй като полуфиналите на надпреварата са в два мача и Манчестър Юнайтед ще има шанс да излезе краен победител.

"Червените дяволи” първи имаха шанс да вкарат топката в противниковата врата в 37-ата минута, но гол не бе зачетен, тъй като имаше засада.

В самия край на първото полувреме Съндърланд поведе в резултата. Удар на Фил Бардсли се отклони от Райън Гигс и влезе във вратата на Давид де Хеа.

Скоро след почивката гостите изравниха. След цинтриране от ъглов удар Неманя Видич се извиси над всички и с глава реализира за 1:1 в 52-ата мин.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Домакините бързо успяха да възстановят аванса си след много спорна дузпа. Реферът Андре Маринър и по-точно неговият помощник видя нарушение на Том Клевърли срещу Адам Джонсън и бе посочена бялата точка. Положението обаче бе доста дискусионно, тъй като самият фаул бе спорен, а и ситуацията се разигра на границата на наказателното поле и остана съмнение, че въпросното нарушение е било извън него. Така или иначе дузпа бе отсъдена и Фабио Борини я превърна в гол, за да донесе победата на Съндърланд с 2:1.

Реваншът е на 22 януари и в него домакин ще бъде Манчестър Юнайтед, а в другия полуфинал се изправят Манчестър Сити и Уест Хем.