Истинска футболна драма в края на мача, а и на първенството! Левски победи Лудогорец с 1:0 в мач от 28-ия кръг на „А” група и вече е лидер в класирането с точка преднина два кръга преди края. Единственият гол в мача падна във втората минута на добавеното от съдията време, а героят за „сините” бе Станислав Ангелов.

Левски бе доста по-активният тим в мача, но пред Лудогорец се разкриха повече чисти положения. Гостите от Разград останаха с човек по-малко в 85-ата минута, след като Гулдан получи втори жълт картон – очаквана жертва на общо 13-те картона в мача!

В крайна сметка обаче в 92-ата минута Станислав Ангелов хвърли в екстаз повече от 12 000 фенове на Левски, които бяха дошли на стадион „Георги Аспарухов”, за да подкрепят любимците си в битката за титлата.

Ето как се разви мачът по минути:

:
  • 90+5'
  • 90+3'
    Николай Митов е изгонен - влиза в сектора с феновете на Левски, а те бързо му връзват шалче и го поемат в прегръдките си
  • 90+2'
    ГООООЛ! Станислав Ангелов стреля от далечно разстояние, топката се отколони в Бургзорг и влезе във вратата
  • 90'
    Опасна топка към вратата на Лудогорец, но Владислав Стоянов пак спасява
  • 88'
    Гари Родригес се измъква, стига до хубав пас към него в наказателното поле, но разочарова с удара си след това
  • 87'
    Нищо ново - жълт картон. Този пък е за Владо Гаджев
  • 86'
    Владо Стоянов става поредният футболист с жълт картон - за бавене на играта
  • 85'
    Любомир Гулдан получава втори жълт картон и Лудогорец остава с човек по-малко
  • 81'
    Марселиньо излиза, а на негово място влиза Бургзорг
  • 78'
    Чудесна възможност за Левски - Де Карвальо стреля от близко разстояние, но Владо Стоянов спасява сигурен гол
  • 78'
    Опасността пред вратата на Лудогорец не е преминала, има нов удар на Де Карвальо към вратата, но Стоянов отново спасява
  • 77'
    Александров влиза на мястото на Мирослав Иванов
  • 73'
    Много хубаво положение за Лудогорец - Кишеда е изведен сам срещи Илиев, прави финт, но след това стреля, но Милиев отклони топката и тя отиде в Илиев
  • 70'
    Последна смяна в Левски - Пинто е получил травма, поиска е смяна, а Гаджев влезе на негово място
  • 66'
    Жоао Силва излиза, а голмайсторът на "А" група Базил де Карвальо влиза в игра
  • 62'
    Възможност за Лудогорец, но Марселиньо решава да играе сам, стреля от границата на наказателното поле, а Илиев лови
  • 58'
    Йорданов веднага се присъединиява към предупредените футболисти - неговият картон е за симулация
  • 57'
    Михелич излиза, Илиян Йорданов влиза на негово място
  • 53'
    Жълт картон за Козмин Моци, който влезе изключително опасно в глезените на Михелич и картонът можеше да е и червен
  • 52'
    Най-доброто положение до момента - Кишада излиза сам срещу Пламен Илиев, но вратарят на Левски спаси
  • 48'
    Светослав Дяков също получава картон за нарушение срещу Рамос
  • 48'
    Михелич центрира в наказателното поле, вратарят Стоянов избива
  • 46'
  • 46'
    Второто полувреме започва със страхотна атмосфера - димки, факли и заря от феновете на Левски
  • 45+1'
  • 41'
    Милев също е предупреден официално
  • 40'
    Гулдан получава шестия жълт картон в мача - по три за всеки отбор
  • 39'
    Кишада влиза на мястото на Роман Безяк, който се контузи
  • 35'
    Жълт картон за Стефан Велев
  • 22'
    Михелич успя да отправи опасен удар към вратата на В. Стоянов, но топката мина встрани от гредата
  • 21'
    Четвърти жълт картон в мача - Станислав Ангелов е предупреден след грубо влизане
  • 20'
    Иван Стоянов изпълни прекия свободен удар, но високо над вратата на Пламен Илиев
  • 19'
    Рамос неволно игра с ръка на границата на наказателното поле на Левски, а съдията видя това и даде пряк свободен удар от много удобна позиция
  • 18'
    Капитанът на Лудогорец Станислав Генчев също получава жълт картон за грубо влизане в краката на Нуно Пинто
  • 15'
    Гари Родригес бе изведен добре, нямаше засада, но Владислав Стоянов излезе и изби топката навреме
  • 15'
    Центриране в наказателното поле на Лудогорец, последва опасно разбъркване, но топката бе изчистена
  • 12'
    Жълт картон и за Левски - за Даниел Димов, който спъна откъсналия се Безяк
  • 7'
    Рамос влезе бързо и технично в наказателното поле, но си помогна и с ръка, което не бе забелязано от съдията. В крайна сметка топката бе изчистена