Надеждата за оцеляване на Локомотив (София) остава жива, след като успя да стигне до победа в последните минути при гостуването си на Литекс с 2:1.

"Железничарите" обаче остават в зоната на изпадащите, а за да се спаси, трябва да победи ЦСКА в последния кръг, а пък прекият конкурент Ботев (Враца) да не спечели във Варна срещу Черно море.

Срещата в Ловеч изобщо не започна добре за Локомотив и в 18-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините заради нарушение на Николай Николов срещу Ванжер. Георги Миланов бе точен от бялата точка и откри резултата.

В 32-ата минута гостите успяха да изравнят след перфектно изпълнение на пряк свободен удар на Даниел Пеев.

След второ полувреме, в което играта се разпокъса от доста нарушения и жълти картони и в края на мача вече изглеждаше, че "червено-черните" поемат пътя към "Б" група. В 88-ата минута обаче те успяха да стигнат до победен гол. След центриране от фаул, Николай Николов успя да отклони топката с глава и Димитър Илиев от близка дистанция реализира за крайното 1:2, с което стигна и до историческа първа победа като гост на Литекс.

Литекс завърши мача с човек по-малко, след като в добавеното време Антон Недялков бе изгонен с втори жълт картон.

Междувременно прекият конкурент на Локомотив (София) за място в елита – Ботев (Враца), успя да постигне с 3:1 като домакин в дербито на Северозапада с Монтана.

Още в първите десет минути двата тима си размениха по един гол. В 8-ата Ботев откри с гол на Илия Илиев, но малко по-късно гостите изравниха чрез Даниел Младенов. Врачани стигнаха до победата през втората част. В 65-ата мин. след центриране на Илия Илиев от фаул Алесандро Маркети с глава реализира за 2:1. Най-добрият играч в мача Илиев оформи крайния резултат 3:1.

Така ситуацията в класирането е следната: кръг преди края Ботев (Враца) е точно над чертата, на 12-о място с 30 точки, а Локомотив (София) е 13-и в зоната на изпадащите с 28 точки. В последния кръг Локомотив е домакин на ЦСКА, а Ботев гостува на Черно море. При равенство в точките предимството в директните двубои е на страната на столичани.

Литекс си остава на 5-о място с 49 точки, а вече изпадналият Монтана е последен с 16 точки.