Левски постигна категорична победа при гостуването си Миньор (Перник) в първия мач от 11-ия кръг на "А" група. "Сините" се наложиха с 4:0 и оглавиха времнно класирането, като се откъсна на три точки от Лудогорец (Разград), който по-късно тази вечер приема Етър (Велико Търново).

Срещата започна равностойно, като домакините не отстъпваха на Левски, но сами дадоха аванс на гостите си от София.

В 14-ата минута Орлин Старокин центрира от ляво, където Рамос притисна Сабри Бумела, който си отбеляза автогол. През първата част Левски създаде още две чисти положения, като първото беше пропуснато от Илиян Йорданов, а при второто Базил Де Карвальо реализира за 2:0.

"Сините" стигнаха до третия си гол в началото на второто полувреме след самостоятелен пробив на национала Владимир Гаджев. Секунди след гола гостите пропуснаха друго чисто положение, като Кристовао Рамос подаде на Роман Прохазка на празна врата, но хвана словака в крачка и той не успя да засече топката в мрежата на Миньор.

Все пак, след час игра на терена, Рамос успя да покачи на 4:0. Влезлият само три минути по-рано Жоао Силва
проби по десния фланг и пусна топката по трева към точката за изпълнение на дузпа, където непокритият Рамос вкара с лек удар.

До края на двубоя темпото спадна и до нови положения пред двете врати не се стигна итака Левски спечели важни три точки, с които оглави класирането.

:
  • 90+3'
    Край на второ полувреме
  • 90+2'
    Удар на Том от фаул точно в ръцете на Илиев
  • 90'
    Пинто центрира в наказателното поле, където Рамос с глава пропуска да отбележи нов гол за Левски, след добра намеса на Пейков
  • 79'
    Жълт картон за Даниел Димов за груба игра
  • 77'
    Пинто влиза в игра на мястото на Де Карвальо
  • 75'
    Илиев от Миньор получава жълт картон за задържане на Йовов
  • 68'
    Бумела е заменен от Райчев
  • 65'
    Христо Йовов влиза на мястото на Станислав Ангелов
  • 59'
    Силва асистира на сънародника си Рамос, който с прецизен шут вкарва четвърти гол за гостите
  • 56'
    Жоао Силва заменя Гаджев
  • 51'
    Нова възможност за Гаджев, но ударът му премина над гредата
  • 51'
    Павлов влиза на мястото на Иван Стоянов
  • 49'
    Гаджев бележи трети гол за сините след самостоятелен пробив
  • 46'
  • 45+1'
  • 44'
    Опасен удар на Том минава на сантиметри от страничния стълб
  • 40'
    Де Карвальо получи топката в дълбочина напредна мощно и с много точен удар бележи втори гол за Левски
  • 39'
    Мюлдер излиза в удобна позиция след добро подаване на Ангелов, но ударът му бе невероятно неточен
  • 34'
    Цветков опитва удар с глава, но топката минава далеч от вратата на Илиев
  • 33'
    Старокин получава жълт картон за опасно влизане
  • 30'
    Опасно центриране на Рамос, след което Йорданов с глава пропуска да се разпише от близо.
  • 25'
    Миньор отбелязава гол чрез Окечукво, който е отменен за засада
  • 22'
    Илиан Йорданов получава жълт картон за задържане с ръце на противников играч
  • 14'
    Левски повежда в резултата след автогол на Бумела. Старокин центрира от ляво в наказателното поле, където алжирецът бе притиснат от Рамос и с глава из