Миньор (Перник) победи с 2:0 Септември (Симитли) в контролна среща. Въпреки влошената метеорологична обстановка и падналия сняг мачът се игра на пернишкия стадион "Металург".

На терена дебютираха двама чужденци за Миньор - белгиецът Киншаса и французинът Малик. От миналогодишния състав на "жълто-черните" на терена се изявиха Банков, Славчев, Райчев, Иво Стоянов, Йордан Йорданов и Камен Хаджиев.

Останалите по решение на ръководството на клуба бяха оставени да почиват.

"Хареса ми играта на Киншаса", сподели пред БТА помощник-треньорът на перничани Емил Серафимов.

В двубоя срещу Септември Николай Тодоров пусна общо 15 души. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Най-напред Антон Тодоров си вкара автогол в 56-ата минута, а в 67- ата Ивайло Стоянов покачи на 2:0.

Стартови състави:

Миньор: Банков, Райков, Бонев, Хаджиев, Альошев, Софрониев, Киншаса, Ангелов, Иванов, Гущеров, Малик

Септември: Василев, Илиев, Митровски, Башев, Тодоров, Иванов, Топузов,Златанов, Паджов, Куаме и Лулевски