Миньор завърши полусезона с победа с 3:0 в домакинството си на Берое от последния 15-и кръг преди паузата в шампионата.

Още в четвъртата минута домакините от Перник поведоха в резултата, след като Йордан Юруков центрира от корнер в наказателното поле на гостите и Камен Хаджиев засече топката с глава за 1:0.

В 18-ата минута старозагорци бяха близко до изравняването, но Каядо не се ориентира добре след грешката в защитата на перничани.

В 50-ата минута домакините отбелязаха втори гол, отново след изпълнение на ъглов удар. Том изпълни и капитанът Венцислав Василев с крак отклони топката в мрежата на Теодор Скорчев.

В 80-ата минута многоходова комбинация на перничани завърши с точен удар на алжирския нападател Фарес Брахими, който оформи и крайния резултат 3:0 за Миньор.

Въпреки успеха Миньор остава в зоната на изпадащите, като дели 13-ото място с Локомотив (София) и Монтана с по 12 точки, но и предимство в директните двубои до този момент точно срещу тези два тима. Берое е на 12-а позиция с 14 точки.