Литекс победи Партизан с 3:2 в приятелска среща, която бе първа за българския тим от лагера им в Турция. От новите попълнения в отбора като титуляри започнаха Пламен Николов, Иван Горанов и Данило Асприля.

С два гола за победата на ловчанлии се отличи Станислав Манолев, който поддържа форма с отбора. Той влезе в игра през второто полувреме при резултат 1:1 и успя да вкара два гола за Литекс .

Преди това Момчил Цветанов даде преднина на Литекс в 29-ата минута, след като с глава отблизо успя да вкара топката във вратата на Лукач, който секунди по-рано бе избил удар на Асприля.

В 54-ата минута Партизан изравни с гол на Лука, който се възползва от неразбирателство между Александров и Божилов.

Попадения на Манолев в 61-ата и 70-ата минута отново изведоха Литекс напред. Бившият футболист на ПСВ Айндховен първо успя сам да пробие в наказателното поле на Партизан и по земя да прати топката във вратата, след това пък получи топката на около 30 метра от вратата на съперника, овладя и стреля точно за 3:1

В 80-ата минута обаче Малбашич стреля от около 25 метра и изненада вратаря Евгени Александров за 3:2.