Новакът в "А" група Любимец излезе начело в класирането, след акто победи гостуващия Пирин (Г.Делчев) с 1:0. Победният гол в мача реализира Самир Аяс.

Мачът не започна добре за домакините, след като Илия Мунин събори противников играч в наказателното поле в десетата минута и Радослав Станев отсъди дузпа.

Грешката на юношата на Левски обаче не се оказа фатална, след като Радослав Рашков спаси удара от бялата точка на Любомир Витанов, а в последствие отрази и добавката на неговия съотборник Румен Лапантов.

В последствие Любимец натисна и вкара след няколко пропуска, като автор на гола стана Самир Аясс. Героят от победата над Лудогорец се оказа в най-добра позиция при разбъркване в наказателното поле на гостите и откри в 64-та минута.

Любимец можеше да допусне изравнителен гол в добавеното време, но Пирин се размина с попадението, след като Димитър Пиргов нацели напречната греда след удар с глава.

Новаците в елита са с четири победи и 12 точки, докато преследвачът Литекс е с десет преди мача си срещу Левски в неделя вечер.