Лудогорец спечели убедително с 3:0 срещу полския Корона (Келце) в контролна среща на лагера в Испания. Шампионът на България надигра с лекота съперника, който се намира на 12-о място в полското първенство, и показа, че навлиза във форма преди мачовете с Лацио в Лига Европа.

Разградчани поведоха в резултата след заучено положение в 23-ата минута при изпълнение на корнер, след като Марселиньо подаде на Христо Златински и той с удар от движение прати топката в мрежата.

Лудогорец помилва набелязан за гонене, взе го за мачовете с Лацио >>

Лудогорци продължиха да организират скоростни атаки, които разпиляха поляците и те бяха като спаринг партньор в този мач. На почивката треньорът Стойчо Стоев направи девет смени в състава, но това не наруши постройката и българският отбор продължи да доминира.

В 59-атаминута Върджил Мисиджан завърши с гол великолепна многоходова атака, проведена на скорост. Холандецът обаче не завърши мача, след като се спречка с Янота от състава на съперника и реферът показа червени картони и на двамата. На тяхно място влязоха Димо Бакалов и Желечки и двата отбора продължиха в пълни състави.

Лудогорец освободи Иван Стоянов >>

В 74-ата минута Жуниор Кишада оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив и хубав удар от 20-ина метра.

Димо Бакалов можеше да направи победата още по-изразителна, но в последната минута пропусна от добра позиция.

Следващата контрола на Лудогорец е на 6 февруари срещу чешкия Спарта (Прага).

Съставът на Лудогорец: Стоянов, Шоко (46-Кайсара), Мантула, Терзиев (46-Моци), Минев (46-Витиня), Ешпиньо (46-Дяков), Златински (46-Бургзорг), Абало (46-Луму), Марселиньо (46-Ернандес), Александров (46-Мисиджан, 73-Бакалов), Безяк (46-Кишада)